Sayfamı kimin beğendiğini

Sayfamı kimin beğendiğini

Facebook kısa süre önce, işletmelere duraklama için neden veren bazı değişiklikler yaptı - ve burada İşletme Sayfasının “Beğenileri”nden bahsediyoruz.

Dışarıdaki her işletme kendilerine aynı soruyu soruyor – sayfamı kimin beğendiğini gerçekten nasıl bilebilirim ? İşte Facebook'un yanıtlamak istediği soru ve sosyal medya devinin son zamanlarda “ Sayfa Beğenilerini Daha Anlamlı Hale Getirmek ” için bir çabaya başlamasının nedeni buydu .

Facebook'un "Beğeniler" sayfasıyla ne yapmayı planladığı konusunda spekülasyon yapan birçok işletme sahibi var. Bazı teoriler gerçeğe yakın olsa da - ortalıkta dolaşan oldukça uzak bazı söylentiler vardı.

Ne oldu, Facebook?

Facebook, anıtlaştırılmış ve gönüllü olarak devre dışı bırakılan hesapları Sayfaların "beğeni" sayımlarından kaldırarak sayfa beğenilerinin nasıl sayıldığını güncelliyor. Butik Pencere, zihninizi rahatlatmak ve birkaç şeyi düzeltmek için burada. Anıtlaştırılmış veya gönüllü olarak devre dışı bırakılmış bir hesaptan bahsettiğimde bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz ?

Anıtlaştırılmış Hesaplar

Anıtlaştırılmış bir hesap, Facebook'taki kişilerin vefat edenleri hatırlamalarının ve kutlamalarının bir yoludur.

Gönüllü Olarak Devre Dışı Bırakılan Hesaplar

Gönüllü olarak devre dışı bırakılan bir hesap, kullanıcıların hesap bilgilerini kalıcı olarak silmeden hesaplarını etkin olmayan bir duruma ayarlamalarının bir yoludur. Devre dışı bırakılmış bir hesap, arkadaşlarınız, fotoğraflarınız, ilgi alanlarınız, sayfa beğenileriniz vb. dahil olmak üzere bilgilerinizi, Facebook'a geri dönmek istemeniz ihtimaline karşı kaydeder. Bir kişi hesabını kalıcı olarak silerse, tüm bilgiler silinir - silinen bilgileri kurtarmanın hiçbir yolu yoktur.

Ama ben kimseyi kaybetmek istemiyorum.

Hiç “etkin olmayan beğenici” terimini duydunuz mu? Facebook kullanıcıları bu terimi icat etti - ama bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Etkin Olmayan Beğenenler ve Etkin Olmayan Hesaplar

Temel olarak, "etkin olmayan bir beğeni", kullanıcının yorumlarınızı düzenli olarak beğenmemeyi seçtiği, ancak yine de aktif bir Facebook hesabına sahip olduğu anlamına gelir. Bir gönderiyi okuyabilirler, ancak gönderiyi beğenmemeyi, yorumlamamayı veya paylaşmamayı seçebilirler ve bazılarının "etkin olmayan beğenen" dediği şey budur. Artık bu terimin ne anlama geldiğini netleştirdiğimize göre, Facebook'un bu “etkin olmayan beğenileri” işletme sayfanızdan kaldırmadığını güvenle söyleyebiliriz.

Facebook'un hedef kitle ve sayfa verilerini hesaplama şekli biraz kafa karıştırıcı olabilir ancak bu bilgiler işletmeler için çok anlamlı. Facebook, devre dışı bırakılan veya anıtlaştırılan hesaplar tarafından oluşturulan beğenileri ve yorumları ayrı Sayfa gönderilerinden zaten filtreliyor, bu nedenle bu güncelleme verilerin tutarlı olmasını sağlıyor.

Neden, Facebook… Neden?

Öyleyse, Facebook bunları işletme sayfanızdaki “beğenilerden” NEDEN kaldırıyor? Aslında, sayfanızı gerçekten kimlerin takip ettiği konusunda işletmenize güncel bilgiler vermenize yardımcı olur. Ve Facebook'un çalışma şekli nedeniyle bu, işiniz ve hizmetlerini kullanma şekliniz için faydalı olacaktır. Bunu neredeyse "az, çoktur" veya "nicelikten çok kalite" türündeki bir veri yönetimi gibi düşünün.